Lærere og ansatte

Administrasjon

Kjartan Navarsete

Kjartan Navarsete
Daglig leder & Rektor
Telefon: 991 57 260
kjartan.navarsete@metis.no

Siren Losnegaard

Siren Losnegaard
Assisterende rektor
Telefon: 982 33 049
siren.losnegaard@metis.no

Vidar Gjesdal

Vidar Gjesdal
Toppidrettssjef
Telefon: 930 92 277
vidar@metis.no

Hilde Nilssen

Hilde Nilssen
Administrasjonsleder skole
Telefon: 982 33 040
hilde.nilssen@metis.no

Beate Husetuft

Beate Husetuft
Administrasjons- og eksamenskoordinator
Telefon: 959 04 507
beate.husetuft@metis.no

Seksjonsledere

Anbjørg Igland

Anbjørg Igland
Leder for internasjonalisering Seksjonsleder språkfag
Telefon: 980 09 119
anbjorg.igland@metis.no

Katrine Ness

Katrine Ness
Seksjonsleder salg, service og reiseliv
Telefon: 917 82 007
katrine.ness@metis.no

Kristin Fredheim

Kristin Fredheim
Lektor (master).
Seksjonsleder samfunnsfag
kristin.fredheim@metis.no

Rolf Næss

Rolf Næss
Seksjonsleder medier og kommunikasjon
Telefon: 986 21 744
rolf.naess@metis.no

Sten Are Edvardsen

Sten Are Edvardsen
Seksjonsleder kroppsøving
Telefon: 908 64 509
sten.edvardsen@metis.no

Silje Rykkje

Silje Rykkje
Seksjonsleder norsk
silje.rykkje@metis.no

Rådgivere og helsesykepleier

Anne Marie Ulvolden

Anne Marie Ulvolden
Helsesykepleier
Telefon: 945 00 554
anne.ulvolden@bergen.kommune.no

Emilie Giæver Larsen

Emilie Giæver Larsen
Karriereveileder
Telefon: 986 33 960
emilie@metis.no

Eva Kristine Hadler Borge

Eva Kristine Hadler Borge
Adjunkt (cand. mag).
Rådgiver
eva.hadler.borge@metis.no

Geir Oskar Silseth (Gosken)

Geir Oskar Silseth (Gosken)
Sosialrådgiver
Telefon: 941 37 838
geir.oskar.silseth@metis.no

Siren Losnegaard

Siren Losnegaard
Rådgiver
Telefon: 982 33 049
siren.losnegaard@metis.no

Ingunn Slåke

Ingunn Slåke
Helsesykepleier
Telefon: 408 09 047
ingunn.slake@metis.no

Undervisningspersonalet

Anbjørg Igland

Anbjørg Igland
Lektor (cand. philol).
Undervisningsfag: Engelsk, Norsk
anbjorg.igland@metis.no

Anders Sørensen

Anders Sørensen
Adjunkt (bachelor).
Undervisningsfag: Matematikk, Kroppsøving
anders.sorensen@metis.no

Edelinn Gjerde

Edelinn Gjerde
Rettslære, samfunnskunnskap og markedsføring og ledelse
edelinn@metis.no

Arve Langvandsbråten

Arve Langvandsbråten
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Norsk, Engelsk
arve.langvandsbraten@metis.no

Arvid Ådnanes

Arvid Ådnanes
Lektor (master).
Undervisningsfag: Matematikk, Biologi, Naturfag
arvid.adnanes@metis.no

Birgitte Hovland

Birgitte Hovland
Lektor (master).
Undervisningsfag: Matematikk, Naturfag
birgitte.hovland@metis.no

Beate Husetuft

Beate Husetuft
Lektor (Master).
Undervisningsfag: Historie
Telefon: 959 04 507
beate.husetuft@metis.no

Bjørg Ane Sandve

Bjørg Ane Sandve
Lektor (master).
Undervisningsfag: Spansk, Psykologi
bjorg.ane.sandve@metis.no

Cathrine Prestøy Olsen

Cathrine Prestøy Olsen
Lektor (master).
Undervisningsfag: Markedsføring og ledelse, Salg, Service og reiseliv (Business)
cathrine.olsen@metis.no

Eirin Rinke

Eirin Rinke
Lektor (master).
Undervisningsfag: Historie, Religion, Samfunnsfag og norsk
eirin.rinke@metis.no

Frida Aksnes

Frida Aksnes
Lektor (master).
Undervisningsfag: Naturfag, matematikk og biologi
frida.aksnes@metis.no

Frøydis Rykkja

Frøydis Rykkja
Lektor (cand. scient).
Undervisningsfag: Matematikk, Biologi, Naturfag
froydis.rykkja@metis.no

Iben Helene Kristoffersen

Iben Helene Kristoffersen
Lektor (master).
Undervisningsfag: Norsk, samfunnskunnskap og psykologi
iben.helene.kristoffersen@metis.no

Ida Elisabeth Rosenlund Nygård

Ida Elisabeth Rosenlund Nygård
Lektor (master).
Undervisningsfag: Psykologi, markedsføring og ledelse, historie og engelsk.
ida.elisabeth.nygard@metis.no

Ingeborg Bergstrøm

Ingeborg Bergstrøm
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Norsk
ingeborg.bergstrom@metis.no

Inger S. Linde

Inger S. Linde
Lektor (cand. philol).
Undervisningsfag: Tysk, Fransk
inger.linde@metis.no

Ivica Rimanic

Ivica Rimanic
Lektor
Undervisningsfag: Toppidrett (håndball) og kroppsøving
ivica.rimanic@metis.no

Kasper Rømsing Sæverås

Kasper Rømsing Sæverås
Lektor (master)
Undervisningsfag: Historie, Politikk og menneskerettigheter
kasper.romsing.severas@metis.no

Sigrid Sjåstad

Sigrid Sjåstad
Realfag
sigrid.sjastad@metis.no

Katrine Ness

Katrine Ness
Lektor (master).
Undervisningsfag: Økonomi, administrasjon, markedsføring, salg, sikkerhet og transport
katrine.ness@metis.no

Kristin Flesland

Kristin Flesland
Lektor (master).
Undervisningsfag: Geofag, geografi, naturfag og matematikk
kristin.flesland@metis.no

Kristin Fredheim

Kristin Fredheim
Lektor (master).
Undervisningsfag: Historie, Religion, Engelsk og Samfunnskunnskap
kristin.fredheim@metis.no

Anders Smedsvik

Anders Smedsvik
Økonomi, markedsføring, historie og religion
anders.hope.smedsvig@metis.no

Kugaraj Kanaganayagam

Kugaraj Kanaganayagam
Lektor (dr. scient).
Undervisningsfag: Fysikk, Matematikk
kugarajh@metis.no

Magnus S Roald

Magnus S Roald
Lektor (master).
Undervisningsfag: Spansk, Engelsk, Kroppsøving
magnus.severin.roald@metis.no

Linn Merethe Kibsgård

Linn Merethe Kibsgård
Yrkesfag, samfunnsfag og engelsk
linn-merethe.kibsgard.godfrey@metis.no

Martin Linneke

Martin Linneke
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Mediefag
martin.egset.linneke@metis.no

Nina Mughal Kristiansen

Nina Mughal Kristiansen
Lektor (master).
Undervisningsfag: Engelsk og forretningsdrift
nina.kristiansen@metis.no

Sunniva Grønning

Sunniva Grønning
Realfag og Engelsk
sunniva.gronning@metis.no

Ingrid Monsen

Ingrid Monsen
Spansk
ingrid.monsen@bpg.no

Pernille Moe

Pernille Moe
Lektor (master).
Undervisningsfag: Økonomi, administrasjon, markedsføring, salg, sikkerhet og transport
pernille.moe@metis.no

Randi Skei Bakketun

Randi Skei Bakketun
Lektor (master).
Undervisningsfag: Kjemi, naturfag og matematikk
Randi.Skei.Bakketun@metis.no

Rune Mo-Bjørkelund

Rune Mo-Bjørkelund
Yrkesfag, samfunnsfag og engelsk
rune.mo-bjorkelund@metis.no

Roger Dennis Peña

Roger Dennis Peña
Adjunkt (bachelor).
Undervisningsfag: Markedsføring og innovasjon, Yrkesfaglig fordypning
roger.dennis.pena@metis.no

Rolf Næss

Rolf Næss
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Medier og kommunikasjon
rolf.naess@metis.no

Rune Høydahl

Rune Høydahl
Lektor (master).
Undervisningsfag: Økonomifag og norsk
rune.hoydahl@metis.no

Anja Bjørkheim

Anja Bjørkheim
Spansk
anja.bjorkheim@metis.no

Sara Berge Økland

Sara Berge Økland
Lektor (master)
Undervisningsfag: Norsk, samfunnsfag og geografi
sara.berge.okland@metis.no

Sigbjørn Vågenes

Sigbjørn Vågenes
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Medier og kommunikasjon
sigbjorn.vagenes@metis.no

Silje Kaland Olsen

Silje Kaland Olsen
Lektor (master).
Undervisningsfag: Matematikk
silje.kaland.olsen@metis.no

Arvid Halleland

Arvid Halleland
Spansk
arvid.halleland@metis.no

Sindre Opedal

Sindre Opedal
Undervisningsfag: Spansk
Sindre.Opedal@metis.no

Solveig Marie Smedstad

Solveig Marie Smedstad
Lektor (cand. philol).
Undervisningsfag: Medier og kommunikasjon
solveig.smedstad@metis.no

Sten Are Edvardsen

Sten Are Edvardsen
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Matematikk, Kroppsøving
sten.edvardsen@metis.no

Susanne Lerøy

Susanne Lerøy
Lektor (master).
Undervisningsfag: Norsk, Kommunikasjon og kultur
susanne.leroy@metis.no

Suzanne Duus Wickmann

Suzanne Duus Wickmann
Lektor (master).
Undervisningsfag: Sosialkunnskap, Sosiologi og sosialantropologi, Samfunnsfag, Religion og etikk
suzanne.duus@metis.no

Sølvi Hylleseth

Sølvi Hylleseth
Lektor (master).
Undervisningsfag: Toppidrett håndball
solvi.hylleseth@metis.no

Vemund Hjellbrekke

Vemund Hjellbrekke
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Norsk, Engelsk
vemund.hjellbrekke@metis.no

William Peter Hocking

William Peter Hocking
Lektor (dr.scient).
Undervisningsfag: Naturfag, Kjemi
william.hocking@metis.no

Ørjan Berg-Johannesen

Ørjan Berg-Johannesen
Adjunkt (cand. mag).
Undervisningsfag: Historie, Politikk og menneskerettigheter
orjan.berg.johannesen@metis.no

Øyvind Nordtveit

Øyvind Nordtveit
Lektor (cand. Scient)
Undervisningsfag: Toppidrett fotball og kroppsøving
oyvind.Nordtveit@metis.no

Permisjon skoleåret 2023-2024

Ann Kristin Juvkam

Ann Kristin Juvkam
Lektor (master).
Undervisningsfag: Spansk, Engelsk og Samfunnsøkonomi
ann.kristin.juvkam@metis.no

Erik Aarebrot

Erik Aarebrot
Lektor (cand.polit).
Undervisningsfag: Historie, Samfunnsfag, Politikk og menneskerettigheter
erik.aarebrot@metis.no

Monica Amundsen

Monica Amundsen
Lektor (cand. scient).
Undervisningsfag: Kjemi, Naturfag, Matematikk
monica.amundsen@metis.no

Tina Østenstad Klem

Tina Østenstad Klem
Lektor (master).
Undervisningsfag: Matematikk, Kroppsøving
tina.klem@metis.no

Bård-Inge Heggholmen

Bård-Inge Heggholmen
Lektor (cand. polit).
Undervisningsfag: Medier og kommunikasjon
bard.inge.heggholmen@metis.no

Joakim Rasmussen

Joakim Rasmussen
Adjunkt (bachelor).
Undervisningsfag: Matematikk og Fysikk
joakim.rasmussen@metis.no

Christian Lomsdalen

Christian Lomsdalen
Lektor (master).
Undervisningsfag: Samfunnsfag, Sosialkunnskap, Religion og etikk
christian.lomsdalen@metis.no

Trenere på toppidrett

Fotball
Øyvind Nordtveit, Tommy Knarvik, Seinai Hagos og Reidun Seth

Håndball
Fredrik Ruud, Ivica Rimanic, Marius Beck, Tore Johannessen, Fredrik Tønne og Johan Johnson.

Basket
Arne Ingebrigtsen

Kampsport
Stian Lampe

Styrke/basis
Tony Tilrem og Morten Hide

Friidrett
Bjørn Åge Herdlevær, Eirik Dolve og Erlend Sæterstøl.

Golf
Donovan Goosen

Svømming
Erik Dorch

Roing
Eilif Skarstein

Seiling
John-Øyvind Garvik

Kunstløp
Maciek Kus og Marta Baulenas

Toppidrettssjef
Vidar Gjesdal